Choroby serca
Rozwój cywilizacji z jednej strony umożliwił znaczący postęp w zakresie nowoczesnych technologii, elektroniki, mechaniki, a także medycyny. Niestety wraz z postępem technologicznym i szybszym tempem życia wiążą się choroby cywilizacyjne. Jedne z najgroźniejszych chorób to te związane z sercem, które niewątpliwie stanowi kluczowy element w naszym organizmie. Jakich chorób serca powinniśmy się obawiać najbardziej? Przede wszystkim tych, na które nie mamy dużego wpływu. Zazwyczaj do tych chorób serca zaliczamy wszystkie wrodzone jego wady. W takiej sytuacji choroba rozwija się już u niemowlaka w fazie płodu.
Wrodzone choroby serca są związane z nieprawidłową budową serca lub niewłaściwym kształtem dużych naczyń, które rozwijają się u dzieci w łonie matki. Jeśli nasze dziecko ma tego typu problem należy jak najszybciej skontaktować się z kardiologiem, aby ustalić metody leczenia lub radzenia sobie z chorobą. Pomijając jednak choroby wrodzone serca, na które mamy bardzo mały wpływ, warto przyjrzeć się chorobom nabytym związanymi z sercem. To właśnie poprzez niewłaściwy styl życia i złą dietę narażamy się na poważne choroby takie jak miażdżyca, zawał czy niewydolność mięśnia sercowego. Zazwyczaj choroby te dotyczyły osób w podeszłym wieku, ale obecnie są to choroby cywilizacyjne, które dotyczą także młodych osób. Związane jest to z trybem życia, a także rodzajem spożywanych pokarmów.
Z tego powodu powinniśmy uważać na jedzenie w popularnych fast foodach, a także ograniczyć spożycie tłustych potraw w domu.
okna Oknoplast