Jak znaleźć dobrego dietetyka?
Dietetyk to w dzisiejszych czasach bardzo popularny specjalista, w którego to drzwiach pojawia się coraz więcej osób. Jeszcze jakiś czas temu dietetycy pomagali sportowcom, osobom z nadwagą, niedowagą lub też tym mającym zaburzenia żywieniowe. Dziś wizyty u dietetyka są równie popularne także wśród zdrowych ludzi, którzy chcą po prostu zmienić swój sposób odżywiania. Decydując się na wizytę u specjalisty nie tylko uzyskamy profesjonalną opinię na temat naszego obecnego żywienia, ale też cenne wskazówki co możemy w nim poprawić. Dietetycy specjalizują się również w układaniu całych jadłospisów i list zakupów co pozwala na bardziej świadome i szybsze zakupy. Szukając dla siebie specjalistę dietetyka trzeba jednak wziąć pod uwagę wiele istotnych kwestii, które to umożliwią nam wybór jak najlepszej osoby. Przede wszystkim bardzo duże znaczenie ma wykształcenie dietetyka, ponieważ jest to zawód który można wykonywać kończąc różnego rodzaju studia lub kursy. Najlepszymi kandydatami są oczywiście dietetycy po studiach z tego zakresu, które to zwykle prowadzone są na uczelniach medycznych. Posiadają oni bardzo rozległą wiedzę i z pewnością będą o wiele lepszym wyborem niż osoby po kursach czy też studiach podyplomowych. Warto zwracać uwagę na wykształcenie, ponieważ dietetykowi powierzamy w końcu swoje zdrowie.
Pierwsza wizyta u dietetyka
Kiedy już uda nam się wybrać odpowiedniego specjalistę i umówić wizytę bardzo często przychodzi moment zwątpienia oraz strachu. Nie ma oczywiście powodów do zmartwień, ponieważ dietetycy nie będą nas oceniać, lecz postarają się nam jak najlepiej pomóc. Na pierwszą wizytę warto zabrać ze sobą aktualne wyniki podstawowych badań krwi. Pozwolą one odpowiedzieć dietetykowi na wiele pytań dotyczących stanu naszego zdrowia, a także będą potrzebne by skomponować jadłospis. Dodatkowo musimy być przygotowani na to, że dietetyk będzie chciał nas zmierzyć oraz zważyć. Będzie to konieczne, aby móc monitorować nasze ciało w trakcie całej diety. Na pierwszej wizycie możemy być też pytani o to, co ostatnio jedliśmy. Dobrą praktyką jest zwykłe zapisywanie sobie nawet na kilka dni przed tego co dokładnie i o której godzinie zjadamy. Ponadto dietetyk może nas też pytać o ulubione pożywienie, nawyki oraz zaburzenia. Warto być z nim zatem szczerymi, ponieważ tylko tak będzie on w stanie pomóc zmienić sposób naszego odżywiania na lepszy.
Na wizycie warto też wspomnieć o innych chorobach, które to mogły mieć wpływ na sposób naszego żywienia, na przykład depresji lub anoreksji.
kasy fiskalne online