Migotanie przedsionków
Wiele osób skarży się na migotanie przedsionków. Zaburzenie to najczęściej kojarzy się z poważną chorobą. Warto jednak pamiętać, że migotanie przedsionków nie musi od razu oznaczać poważnych konsekwencji zdrowotnych. Migotanie przedsionków znane jest także pod nazwą arytmia. Na czym to polega? W skrócie można opisać to jako nieregularna praca serca.
Zazwyczaj bije ono zbyt szybko lub zbyt wolno. Zlekceważone migotanie przedsionków może nawet zagrażać życiu. Arytmia może być spowodowana poprzez np. niedokrwienie serca, nadciśnienie tętnicze, zwyrodnienie serca. Niekiedy przyczyną artymii są różne wady wrodzone czy nawet przedawkowanie określonych leków.
Uważa się, że osoby starsze są bardziej narażone na migotanie przedsionków. Arytmia może się utrzymywać okresowo lub występować przez dłuższy czas. Bez względu na to konieczna jest konsultacja lekarska. Wiele chorych cierpiących na artymię skarży się na nadmierne osłabienie, duszność. Odczuwają także uderzenia gorąca oraz bóle zlokalizowane w okolicach klatki piersiowej.
W określonych przypadkach artymii dochodzi nawet do utraty przytomności. Leczenie arytmii jest bardzo zróżnicowane. Niekiedy migotanie przedsionków można całkowicie wyleczyć. Wiąże się to z całkowitym usunięciem przyczyny tego schorzenia. Nie zawsze jest to jednak możliwe.
W szczególności dotyczy to sytuacji, gdy wraz z artymią współistnieją inne choroby. Wówczas pacjenci powinni zażywać określone leki na towarzyszące choroby. Dzięki temu charakterystyczne objawy arytmii powinny być łagodniejsze.
płyty gazowe